Zalety przesyłek priorytetowych

Każdy z nas czasami wysyła paczkę. Coraz częściej kupujemy i sprzedajemy rzeczy przez internet. Sklepy online oferują towary w atrakcyjnej cenie, więc chętnie korzystamy z ich usług. Na pakunek czekamy kilka dni, ale czasami chcemy, by paczka szybko do nas dotarła. W takich sytuacjach musimy zamówić przesyłki priorytetowe. Jakie zalety ma ta forma wysyłki?

Kto przewozi przesyłki priorytetowe?

Przesyłki priorytetowe są nadawane bardzo często. Kupując rzecz chcemy, by jak najszybciej do nas dotarła. Bywa bowiem, że kupujemy coś, co jest nam potrzebne za dwa lub trzy dni i obawiamy się, że paczka ekonomiczna może dotrzeć z opóźnieniem. Przesyłki priorytetowe można wysyłać za pośrednictwem poczty lub firm kurierskich. W przypadku tego typu paczek nie powinno być różnicy w czasie dostarczenia pakunku do nadawcy.

Jak na poczcie wysłać przesyłki priorytetowe?

Tradycyjna poczta transportuje także przesyłki priorytetowe. Chcą wysłać paczkę na poczcie, musimy udać się do placówki pocztowej i nadać paczkę w tzw. okienku, co niekiedy wiąże się z koniecznością długiego oczekiwania w kolejce. Przesyłki priorytetowe są na bardzo wygodną formą przesyłki, gdyż taka paczka dociera do klienta pod sam dom, a wszystko odbywa się bardzo szybko, gdyż paczka może być dostarczona już 24 godziny po zakupie. W związku z tym, wielu z nas wybiera tę opcję dostawy. Dodatkowym atutem jest fakt, że kurier dzwoni do nas przed dostarczeniem przesyłki. Dzięki temu wiemy, że paczka na pewno do nas dotrze. Pracownik poczty rejestruje paczkę, a my możemy śledzić jej drogę na stronie internetowej. Ponadto, otrzymujemy wiadomość sms, w której zawarta jest informacja o planowanym terminie dostarczenia przesyłek priorytetowych. Wysyłając paczkę, musimy wypełnić specjalny druk, który jednocześnie stanowi potwierdzenie wysłania. Jeśli paczka zaginie, nadawcy przysługuje prawo do zgłoszenia reklamacji.

Jak kurierem wysłać przesyłki priorytetowe?

Jeśli chcemy zamówić kuriera, to musimy odwiedzić stronę internetową wybranego usługodawcy. Na stronie znajdziemy formularz wyceny, który jest podstawą ustalania wysokości opłat za paczkę. Musimy wpisać wagę i wymiary paczki oraz zamawiane usługi dodatkowe, a system ustali wysokość opłat. Im paczka jest cięższa oraz większa, tym wyższa będzie cena za jej dostarczenie. Nie bez znaczenia jest także dokładna odległość do pokonania przez kuriera, a także sposób dostarczenia paczki. Wypełniając formularze, zaznaczmy również, że chcemy nadać przesyłce statut priorytetowej. Przesyłki priorytetowe są dostarczane bardzo szybko. Najczęściej docierają do adresata następnego dnia, ale o określonej godzinie. Czasami można wybrać także usługę same day, co oznacza, że paczka dotrze do adresata tego samego dnia. Najczęściej jest to tylko usługa lokalna. Wysłanie paczki przesyłką priorytetową przyspiesza dostarczenie paczki do odbiorcy. Jeżeli chcemy mieć pewność, że paczka dotrze na czas, zamówmy tę formę transportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *