Ucieczka przed standardowymi świętami

Standardowe święta – coraz więcej osób decyduje się na złamanie tradycji i spędzenie świąt poza domem. Jednak co wybrać? Możliwości jest tak dużo, że trudno o szybki wybór. Do standardów zalicza się już wyjazdy do hoteli czy spędzanie kolacji wigilijnej w restauracji. Jak zatem uciec przed standardem i spędzić święta w nietypowy sposób? Oto kilka ciekawych podpowiedzi.

Jak zorganizować nietypowe święta dla rodziny?

Zorganizowanie nietypowych świąt dla rodziny to nie lada wyzwanie. Szczególnie dla osób, które opiekują się małymi dziećmi. Tutaj dobrym rozwiązaniem może być wyjazd za granicę, ale do kraju położonego blisko Polski. Innym intrygującym i nadal mało popularnym pomysłem w naszym kraju może okazać się tak zwana zamiana domów. Taka oferta polega na wymianie domów z inną rodziną na wyznaczony okres. Może to być ciekawa odmiana, pod warunkiem, że przy szukaniu rodziny, z jaką będzie się zawierać umowę, skorzysta się ze sprawdzonych i bezpiecznych serwisów, które prowadzą pośrednictwo przy tego typu ofertach.

 

Jak odmienić samotne święta?

Niekiedy zdarza się tak, że święta spędza się samotnie. Nie ma się partnera, a rodzina wyjeżdża daleko, albo po prostu chce się odetchnąć w spokoju i samotności od zgiełku i rutyny. W takim przypadku ciekawą ofertą może być spędzenie świąt na statku rejsowym. Rejs może odbywać się na dobrze znanych wodach Morza Bałtyckiego lub o wiele cieplejszych wodach Morza Śródziemnego. Ciekawą propozycją jest także wykupienie kursu pomiędzy wyspami Morza Karaibskiego.

Z kolei interesującym pomysłem dla osób, które lubią podróże lądowe może okazać się spędzenie świąt w pociągu, w czasie specjalnego kursu. Dużą popularnością cieszą się święta organizowane na historycznych trasach pociągów np. na trasie, jaką pokonywał słynny pod wieloma względami Orient Ekspres.

 

Czy można spędzić Święta Bożego Narodzenia w pełnym słońcu?

Egzotyczne kraje kuszą nie tylko latem, również zimą jest tam przyjemnie ciepło. Dlatego wiele osób decyduje się na wyjazd w okolicach Świąt Bożego Narodzenia właśnie do krajów egzotycznych. Podróż tam poza wysokim sezonem jest o wiele tańsza i stanowi doskonałą okazję do zapoznania się ze zwyczajami, jakie panują w zupełnie odmiennych od naszej kulturach. Najpopularniejsze kierunki takich podróży to przede wszystkim Seszele, Malediwy, Zanzibar, Mauritius, Dominikana czy Kuba.

Jak więc widać możliwości ucieczki przed standardowymi świętami jest wiele i praktycznie każdy może wybrać ofertę w pełni dopasowaną do swoich oczekiwań, tak by święta upłynęły spokojnie i w miłej atmosferze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *