Przesyłki kurierskie – gwarancja terminowości dostarczenia

Kilkanaście lat temu, chcąc nadać przesyłkę, musieliśmy skorzystać z usług Poczty Polskiej, która była monopolistą. Obecnie istnieje rozbudowany rynek usług kurierskich. Kurierów zamawiają sklepy internetowej, ale coraz częściej także osoby prywatne. Jaki działają firmy kurierskie? Czy paczki dochodzą na czas?

Jak działają usługi kurierskie?

Przesyłki krajowe można wysłać za pośrednictwem Poczty, firm kurierskich lub tanich serwisów kurierskich. Paczki są dostarczane pod podany przez nadawcę adres. Obecnie możemy korzystać także z Paczkomatów. Jest to system automatycznych skrytek pocztowych, w których można nadawać lub odbierać przesyłki. Kiedy paczka dotrze do Paczkomatu, otrzymujemy kod, który otwiera skrytkę, a możemy to zrobić w każdej pasującej nam chwili, także w niedzielę. Jeśli jesteśmy tradycjonalistami, nadal możemy nadać paczkę na Poczcie, ale istnieje także cały rynek usług kurierskich. Firmy transportowe zajmują się rozwożeniem paczek po całym kraju oraz poza jego granicami. Kurierzy dostarczają przesyłki bardzo szybko. W wypadku paczek przekazywanych na terenie Polski standardowy czas doręczenia to jeden dzień. Przesyłki zagraniczne realizowane są w nieco dłuższym terminie.

Jaj wybrać najlepszego kuriera? Na czym polega usługa śledzenia przesyłek?

Tani kurier  jest szybki, tani i bezpieczny. Bardzo ważna jest możliwość śledzenia przesyłek. Kiedy kupimy coś przez internet, a nadawca wyśle paczkę, poda nam kod, który będziemy mogli wpisać do formularza na stronie internetowej firmy kurierskiej. Dzięki temu będziemy wiedzieć, gdy kurier odbierze paczkę i gdy kolejny przejmie ją, by nam dostarczyć. Firmy kurierskie wprowadzają udogodnienia i teraz można poprosić o numer telefonu kuriera, który przywozi paczkę. Dzięki temu będziemy mogli dokładnie przewidzieć godzinę dostarczenia przesyłki. Kurierzy dostarczają paczki terminowo, a jeśli dostarczenie może się opóźnić z przyczyn losowych (wypadek, korki, złe warunki atmosferyczne itd.), na pewno będziemy o tym poinformowani. Jeśli chcemy skorzystać z usług kurierskich, porównajmy dostępne oferty oraz zorientujmy się, któremu z usługodawców można zaufać. Na stronach porównywarek znajdziemy zakres usług oraz adresy do stron usługodawców. Zwróćmy uwagę także na koszt usług. Wśród dostępnych rodzajów transportu jest duża konkurencja, więc ceny są coraz bardziej atrakcyjne. Koszt przesyłki uzależniony jest przede wszystkim od trasy, jaką ma do pokonania oraz od jej gramatury. Jej wielkość nie ma tu znaczenia, gdyż to właśnie ciężar przesyłki jest decydującym elementem.

Jeśli skorzystamy ze sprawdzonego dostawcy usług kurierskich, możemy być pewni, że paczka szybko i sprawienie dotrze do adresata. Trzeba ją tylko dobrze zapakować i zaadresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *