Prowadzisz gabinet kosmetyczny? Nie zapomnij o akcesoriach higienicznych

Własny gabinet kosmetyczny to duże wyzwanie, ponieważ niezbędne jest nie tylko znalezienie odpowiedniego lokalu, ale również wyposażenie go w taki sposób, aby był on funkcjonalny i estetyczny. Nowoczesne meble i urządzenia to oczywiście podstawa, ale równie ważne są akcesoria higieniczne, bez których nie można efektywnie pracować.

Jakie przedmioty powinny znaleźć się w gabinecie kosmetycznym?

W przypadku, gdy w gabinecie wykonywane są masaże, przy stanowisku do masażu powinna znajdować się umywalka z dozownikiem mydła w płynie oraz ręcznikami jednorazowego użytku. W pomieszczeniu, w którym robione są różnego rodzaju zabiegi koniecznie musi znaleźć się miejsce na środki dezynfekcyjne. Do tego należy pamiętać o zamykanym pojemniku na gaziki czy jałowe waciki. Co ważne, na każdym otwartym kosmetyku powinna znajdować się informacja na temat daty ważności oraz daty otwarcia.

Pojemnik na chusteczki
Pojemnik na chusteczki (źródło: https://www.ole.pl/category/pojemniki-na-torebki-higieniczne-chusteczki)

Od grudnia 2013 roku niezbędnym urządzeniem w każdym gabinecie kosmetycznym jest autoklaw. W jego wnętrzu sterylizuje się wszystkie narzędzia stosowane w pracy. W widocznym miejscu powinna wisieć instrukcja użytkowania autoklawu, a przynajmniej jedna osoba z personelu powinna być przeszkolona w jego obsłudze.

W każdym gabinecie kosmetycznym muszą oczywiście znaleźć się akcesoria do wykonywania makijażu, manikiuru, pedikiuru oraz różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych. Zalicza się do nich między innymi:

– pęsety,

– pędzle zabiegowe,

– pędzle do makijażu,

– cążki,

– pilniczki,

– szpatułki i mnóstwo innych akcesoriów.

 

Jakie środki higieniczne powinny być w gabinecie kosmetycznym?

Oprócz typowych akcesoriów kosmetycznych w gabinecie niezbędne są również akcesoria higieniczne. Wśród nich są zarówno wielokrotnego użytku pompki, dozowniki czy spryskiwacze do butelek, jak i tacki do sterylizacji narzędzi, dozowniki do ręczników czy minutniki odmierzające czas dezynfekcji. Bardzo przydatny jest również podręczny pojemnik na waciki, w którym można umieścić bezpyłowe waciki.

Równie istotne są higieniczne akcesoria jednorazowe, bez których praca w gabinecie kosmetycznym jest po prostu niemożliwa. Podstawą są czepki kosmetyczne wykonane z przewiewnej i cienkiej włókniny, a także serwety na rolce z delikatnego, ale jednocześnie mocnego papieru. Często stosowane są również maseczki higieniczne, które chronią przed bakteriami czy nieprzyjemnymi zapachami. Podstawowym wyposażeniem są oczywiście rękawiczki jednorazowe wykonane z lateksu, nitrylu, winylu lub innych materiałów.

Jedną z podstawowych usług świadczonych w gabinetach kosmetycznych jest depilacja, dlatego konieczny jest zakup specjalnych pasków do depilacji. Ponadto równie ważne są akcesoria z włókniny lub celulozy, w tym m. in. pelerynki, podkłady, myjki, majtki, klapki, a nawet biustonosze, spódniczki czy szlafroki i tuniki. Równie przydatne są torebki do pedicure, maski zabiegowe na twarz, opaski kosmetyczne, ściereczki do demakijażu, separatory do pedicure, czy wspomniane już bezpyłowe waciki, które znakomicie sprawdzają się podczas różnorodnych zabiegów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *