Najlepsze fotele biurowe do pracy przy biurku – przegląd

Podczas wyboru optymalnego fotela biurowego do pracy przy biurku musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Przede wszystkim wszystkie dobre fotele biurowe powinny chronić kręgosłup osoby siedzącej.

Ważne jest odpowiednie podparcie odcinka lędźwiowego, możliwość regulacji wysokości siedziska w celu dopasowania do wzrostu siedzącej osoby, regulowany zagłówek w celu ochrony i odciążenia kręgów szyjnych, czy wreszcie odchylane oparcie czy obrotowa podstawa. Równie ważny jest materiał pokrycia, który powinien oddychać, a także zamontowane w stelażu kółka w celu swobodnego się poruszania w trakcie obowiązków. W trakcie projektowania foteli biurowych wielu producentów korzysta z pomocy specjalistów od fizjoterapii w celu projektowania maksymalnie ergonomicznych i komfortowych mebli, które oprócz wpływu na zdrowie fizyczne siedzącego, maksymalizują efektywność jego pracy. Oczywiście firm produkcyjnych jak i modeli foteli biurowych są na rynku setki, dlatego poniżej zaprezentujemy mały wycinek, który być może przybliży temat oraz pozwoli zorientować się w trendach obecnie panujących.

Sonata LUX 24/7 HRUA firmy Nowy Styl

Ta seria wysokiej jakości foteli biurowych została zaprojektowana do pracy siedzącej przez 24 godziny na dobę i siedmiu dni w tygodniu. Fotel wyposażony jest w możliwość blokady siedziska i oparcia w pięciu pozycjach dostosowanych do gabarytów osoby pracującej. Oparcie wyposażone zostało dodatkowo w system Anti-Shock, który zabezpiecza przed uderzeniem w plecy przy powrocie do podstawowej pozycji po odchyleniu się w tył. Pneumatyczny podnośnik pozwala płynnie regulować wysokość siedziska, a kółka zostały wyposażone w system samohamowny dla bezpieczniejszej pracy.

Ten profesjonalny fotel biurowy posiada także funkcję swobodnego kołysania się, co jest doskonałym sposobem na chwile odpoczynku w trakcie długotrwałej pracy przez kilkanaście godzin. Wytrzymała tapicerka oraz regulowany zagłówek pozwalający odpocząć kręgom szyjnym sprawia, że jest to jedna z najlepszych propozycji na rynku. Niestety trzeba liczyć się również z odpowiednią ceną, co jest standardem w przypadku mebla tej klasy.

Expander firmy Unique

W przypadku tej serii foteli biurowych producent postawił na nowoczesne rozwiązania, które zdecydowanie wyróżniają produkt na rynku. Oparcie oraz zagłówek wykonane zostało z przepuszczającej powietrze siatki, która zapewnia komfort pracy nawet po kilku godzinach i mimo wysokiej temperatury panującej w pomieszczeniu. Dzięki regulowanemu oparciu dla części lędźwiowej oraz nastawianiu kąta i nachylenia zagłówka praca będzie komfortowa oraz bezpieczna dla naszego zdrowia zapobiegając typowym dla siedzącego stanowiska schorzeniom.

Również w przypadku tego fotela biurowego mamy możliwość wielostopniowej regulacji oparcia oraz opcję swobodnego kołysania pozwalającego na optymalny odpoczynek całego ciała w trakcie przerw w pracy. Elegancki design produktu podkreśla chromowa obrotowa podstawa wyposażona w pięć kółek wykonach z wysokiej jakości tworzywa sztucznego oraz aż dziewięć wersji kolorystycznych fotela, dzięki czemu każdy może znaleźć tą odpowiednią dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *