Kosmetyki naturalne – co je wyróżnia?

Przemysł kosmetyczny jest bardzo rozwinięty. Jednak nie oznacza to, że wszystkie dostępne na rynku kosmetyki są dobre i skuteczne. Wiele z nich zawiera substancje chemiczne, które zamiast pomagać – szkodzą. Obecnie można się spotkać ze zjawiskiem odejścia od stosowania produktów naszpikowanych chemią i wybierania kosmetyków bazujących na naturalnych składnikach. Jednym z nich jest masło shea.

Kosmetyki naturalne są modne

Przełomowe odkrycia sprawiają, że kobiety często poszukują nowych sposobów pielęgnacji. Kierują się bieżącymi modami i trendami. Obecnie kosmetyki naturalne znalazły się w samym centrum zainteresowań tysięcy ludzi na całym świecie. Co zatem decyduje o ich jakości i przewadze nad pozostałymi kosmetykami? Wiele osób powtarza, że naturalne jest zawsze lepsze od sztucznego. Kosmetyki naturalne przemawiają same za siebie poprzez ich wymowną nazwę. Użyte w nich składniki są pochodzenia roślinnego, a nie chemicznego. Wiele kobiet zwraca się coraz częściej do kosmetyków naturalnych, a producenci doceniając ten trend zaczęli używać składników organicznych. Dodatkowo podkreślają ich znaczenie w swoich reklamach. Olejek arganowy, rokitnik czy masło shea to obecnie bardzo popularne składniki. Wiele naturalnych produktów ma obecnie wyjątkowe właściwości, zarówno upiększające, jak i zdrowotne. Dla przykładu, można przytoczyć nadzwyczajne cechy masła shea. Z czego słynie? Doskonale odżywia i regeneruje skórę, sprzyjając szybszemu gojeniu się ran. Jest to bogate źródło witaminy A i E. Dodatkowo posiada właściwości łagodzące podrażnienia.

Kosmetyki naturalne – korzyści

Przede wszystkim natura. To zdecydowanie wyróżnia produkty organiczne. Kosmetyki tego typu zawierają wiele składników odżywczych. Jednym z nich jest witamina E, która odpowiada za utrzymanie zdrowej skóry. Kolejną korzyścią, która przemawia za kosmetykami naturalnymi jest ich bezpieczeństwo użycia. Tworzone z naturalnych składników sprawiają, że nie trzeba się martwić o przenikanie do ciała szkodliwych substancji chemicznych. To, co wyróżnia kosmetyki naturalne to możliwość stosowania ich do wszystkich rodzajów skóry. Z łatwością można znaleźć na rynku odpowiednie produkty organiczne do pielęgnacji twarzy, kremy do ciała, peelingi czy masło shea AptekaGemini. Warto mieć zawsze w pamięci, że brak efektów ubocznych to nie jest stwierdzenie bezwarunkowe. Niemniej jednak zasadniczo kosmetyki naturalne nigdy nie stanowią szczególnego problemu dla zdrowia i bezpieczeństwa, zawsze gdy użytkownicy stosują się do podstawowych zasad i zdrowego rozsądku.

Masło shea – organiczny afrykański kosmetyk

Masło shea jest też nazywane masłem karité. Wydobywane jest z nasion afrykańskiego drzewa Masłosz Parka. To bardzo popularny składnik różnorodnych kosmetyków do pielęgnacji ciała, włosów i twarzy. Jest również wykorzystywany w wielu kremach na zimę, gdyż idealnie uzupełnia braki lipidów i wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry. Masło shea można też zastosować jako maść na drobne skaleczenia lub jako balsam łagodzący po opalaniu. Shea przyspiesza regenerację uszkodzonego naskórka i łagodzi poparzenia po słońcu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *