Kolonie zamek Moszna – wyślij dziecko na super kolonię!

Chyba każde dziecko marzy o tym, aby na chwilę przenieść się w świat rodem z baśni czy bajki. Maluchy lubią wyobrażać sobie, że są kimś innym np. rycerzem, królem czy księżniczką. Taka zabawa jest wyjątkowa niewątpliwie wówczas, gdy odbywa się w malowniczym otoczeniu prawdziwego zamku. Dzięki koloniom organizowanym w zamku Moszna jest to naprawdę możliwe.

Kolonie zamek Moszna – przede wszystkim doskonała zabawa

Zamek Moszna niewątpliwie jest bardzo wyjątkowy. Zdaniem wielu osób budowla ta przypomina znany ze świata serii książek o Harrym Potterze Hogwart. Tym samym kolonie zamek Moszna są doskonałą okazją dla dzieci, które przez kilka dni mogą poczuć się jak młodzi adepci sztuki magicznej i przenieść się w świat z powieści J.K. Rowling. Wszystko to z dala od telefonów, tabletów i internetu, w otoczeniu starych murów i pięknego ogrodu.

Kilka słów o koloniach w zamku Moszna

Moszna to niewielka miejscowość zlokalizowana nieopodal Krapkowic. Sam zamek otacza liczący kilkadziesiąt hektarów park, w którym kwitnie sporo azalii. Nie brakuje również ścieżek spacerowych. Już okolica zamku wraz z parkiem zachęca do zabawy w czasie wyjazdów kolonijnych.

Kolonie zamek Moszna organizowane są w zamku liczącym 99 wież i wieżyczek różnej wysokości. Budowla zawiera wiele przestronnych sal i mniejszych komnat, które dzieci wprost uwielbiają, bo mogą poczuć się jak w bajce.  Trzeba przy tym pamiętać, że zamek Moszna nie jest zwykłym hotelem. Pokoje mają zróżnicowaną wielkość i jasność zarazem. Mieszczą od 2 do 6 osób. Winda wykorzystywana jest tylko do przewożenia bagażu. Do dyspozycji uczestników kolonii pozostają natomiast schody.

Na co mogą liczyć uczestnicy kolonii zamek Moszna?

Uczestnicy wyjątkowych kolonii organizowanych w zamku Moszna jadają przez cały czas posiłki przygotowywane w zamkowej kuchni. Serwowane są one w wyjątkowej jadalni. Śniadania, obiady i kolacje przygotowywane są również z myślą o osobach na diecie wegańskiej i wegetariańskich oraz tych, które wymagają diet specjalnych np. bezlaktozowej czy bezglutenowej. Tym samym nikt nie jest wykluczony z wyjątkowej zabawy, jaką dają kolonie zamek Moszna.

W ramach kolonii istnieje możliwość odbycia wyjątkowej wycieczki do Twierdzy Kłodzkiej i zwiedzenia razem z przewodnikiem jej części górnej oraz podziemnej. To doskonała okazja do poznania tego, jak wyglądało życie żołnierzy armii Prus oraz zobaczenia na własne oczy czym były bastiony czy kazamaty.

Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonię do zamku Moszna?

Kolonie zamek Moszna przeznaczone są dla dzieci zainteresowanych tematyką fantasy, science-fiction, historią i zabytkami. Taka forma spędzania wakacji spodobać się również powinna fanom gier komputerowych czy sportu. Kolonia odbywa się bowiem w malowniczym zamku Moszna, który przypomina słynny Hogwart. W ten sposób dzieci przy okazji zapoznają się z historią danego miejsca. W czasie kolonii uczestnicy rozwijają swoją wyobraźnię, uczą się współpracować w większej grupie i zdobywają wiele cennych, praktycznych umiejętności. Wszystko to w atmosferze dobrej zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *