Dlaczego warto pić wodę według zaleceń

Jeżeli nie dostarczymy organizmowi wystarczającej ilości wody, zacznie on robić zapasy, czego rezultatem będzie uczucie ciężkości oraz opuchnięte palce i powieki. Gdy zaobserwujemy takie objawy, musimy natychmiast zacząć działać. Pomogą nam w tym leki bez recepty oraz całkowita zmiana trybu życia.

Woda – źródło zdrowia

Jeśli chcemy zachować dobrą formę, musimy dbać o to, by nasz bilans wodny wynosił zero. Oznacza to, że ilość płynów, które spożywamy w postaci napojów lub zup powinna być równa ilości wody wydalanej przez organizm. Aby ułatwić nam to zadanie, naukowcy przyjęli, że do wyrównania bilansu wodnego wystarczy picie od 1,5 do 2 litrów wody dziennie. Jeżeli pijemy jej mniej, organizm szybko to zasygnalizuje w formie opuchlizny, która jest oznaką nadmiernego gromadzenia wody. Paradoksalnie więc, jeżeli chcemy, aby zniknęła, musimy zacząć spożywać więcej płynów. Optymalnym rozwiązaniem jest regularne picie wody mineralnej z zawartością wapna i magnezu. Przy wyborze napoju nie sugerujmy się więc preferencjami związanymi z daną marką, lecz sprawdzajmy skład wody. Jeżeli nie przepadamy za jej smakiem, możemy go wzbogacić, dodając kilka truskawek, sok z cytryny lub plasterek limonki.

Gromadzenie wody w organizmie – porady

A co możemy zrobić, jeśli organizm zaczął już magazynować wodę? Przede wszystkim pijmy więcej zdrowych napojów. W drugiej kolejności wyeliminujmy lub zredukujmy ilość soli dodawanej do posiłków, która dodatkowo zatrzymuje wodę w organizmie. Zacznijmy też uprawiać więcej sportu – szczególnie, jeśli prowadzimy mało aktywny tryb życia. Zrezygnujmy również z picia dużej ilości kawy oraz alkoholu, ponieważ sprawiają one, że nasz organizm traci znaczne ilości płynów. Spożywanie tych napojów może więc szybko zaburzyć nasz bilans wodny i doprowadzić do magazynowania wody przez organizm. Jeżeli powyższe działania nie przyniosą upragnionego rezultatu, pomóc nam mogą leki bez recepty, które sprawią, że opuchlizna zniknie. Pamiętajmy jednak o tym, że wraz z ich przyjmowaniem, musimy wypijać odpowiednie ilości wody oraz prowadzić zdrowy tryb życia. W przeciwnym razie problem magazynowania wody przez organizm szybko powróci.

Leki bez recepty mogą nam pomóc w przywracaniu prawidłowej gospodarki wodnej, lecz ich działanie będzie krótkotrwałe, jeśli nie zaczniemy wypijać wystarczającej ilości wody i stosować zdrowej diety. Pamiętajmy więc o tym, by dostarczać organizmowi płyny często i w niewielkich ilościach, dzięki temu nie będziemy narażeni ani na odwodnienie, ani na uciążliwe opuchlizny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *